Gospodarka istnieje od 1997 roku, zajmujemy się uprawą truskawki, hodowlą wolnowybiegową kur różnych ras (głównie zielononóżki kuropatwianej) oraz gęsi.

  Dostępne odmiany truskawek: elsanta, elkat, dukat, honeyoe, kent, senga sengana.

  W tej chwili stado drobiu wynosi: Zielononóżki – sztuk 400, obecnie posiadamy na sprzedaż koguty Reszta kur są to tzw kury wolnowybiegowe (różnych ras) – sztuk 1000


Gospodarstwa ekologiczne to alternatywa dla gospodarstw konwencjonalnych. Zmierzającą one do poprawy jakości i zdrowotności artykułów żywnościowych i innych produktów rolnych, zrównoważony ekologicznie i ograniczający ingerencję człowieka w ekosystem gospodarstwa, co hamuje proces degradacji siedliska rolniczego. W porównaniu z konwencjonalnym gospodarstwem, ekologiczne charakteryzuje się większą pracochłonnością, ponadto różnorodnością gałęzi produkcji rolnej, co ma związek z zachowaniem równowagi ekologicznej, przestrzega się tu także prawidłowego zmianowania roślin, znacznie ograniczając lub całkowicie eliminując stosowanie nawozów mineralnych i chemicznych środków ochrony roślin jednocześnie zwiększając zużycie nawozów organicznych.

  Produkty rolnictwa ekologicznego muszą mieć atest, który oznacza, że zostały one wytworzone zgodnie z kryteriami rolnictwa ekologicznego.

   Zapraszamy do skorzystania z Naszej oferty.
Copyright ® Ekofarmer 2011
design by bsproject.pl